Opłaty celne

Przesyłki z jednego kraju UE do drugiego nie podlegają opłatom celnym.

Jednak cło może zostać nałożone na towary importowane między innymi krajami. Opłaty są oparte na szeregu zmiennych, nad którymi nie mamy kontroli, i jako takie nie jesteśmy w stanie poinformować Cię o przyszłych opłatach ze względu na znaczne różnice w poszczególnych krajach. Aby uzyskać więcej informacji na temat opłat celnych w Twoim kraju, skontaktuj się z lokalnym urzędem celnym.

Zwrot opłaty celnej:

Jeśli Twoje zamówienie podlega opłacie celnej, możesz skontaktować się z obsługą klienta Fruugo w celu złożenia wniosku o zwrot kosztów. Będziesz musiał najpierw uiścić opłatę celną i przedstawić dowód opłat, aby skutecznie ubiegać się o zwrot

Aby zgłosić roszczenie, wróć do strony i skorzystaj z naszego interaktywnego Centrum pomocy, aby odpowiedzieć na kilka pytań i rozpocząć.

Jeśli anulujesz i zwrócisz swoje zamówienie i ponosisz opłatę celną:

W tym przypadku opłaty celne nie zostaną zwrócone, jednak możesz skontaktować się z lokalnym urzędem celnym, który może wesprzeć Cię w ubieganiu się o zwrot bezpośrednio od nich.

Jeśli zwrócisz swoje produkty w celu uzyskania zwrotu kosztów po otrzymaniu zwrotu opłaty celnej:

Będziemy w stanie dokonać zwrotu tylko do całkowitej wartości pierwotnego zamówienia i dlatego odejmiemy od tego zwrotu już zwróconą kwotę opłaty celnej. Dostarczymy Ci dowód zwrotu na wypadek, gdybyś chciał odzyskać podatek VAT od organów celnych swojego kraju.

Opóźnienia w odprawie celnej

Odprawa celna jest niezbędną procedurą przy wydawaniu pozwolenia na przewóz towarów do kraju. Proces zwykle trwa kilka minut lub godzin, ale może potrwać dłużej, jeśli towary są wybierane do kontroli lub w godzinach szczytu ruchu (np. Boże Narodzenie).

Nasze szacunkowe terminy dostaw nie uwzględniają czasu odprawy celnej.

Recepty do importu

Niektóre produkty wymagają recepty na import do Twojego kraju. W przypadku, gdy jest to wymagane do wydania paczki, skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc. Fruugo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za tę sytuację.