Zwroty, zwroty kosztów i wymiany

Zwroty

Możesz zwrócić zamówienie lub dowolną część zamówienia, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z jakiegokolwiek powodu.

Musisz zarejestrować swój zwrot w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia i odesłać towar do sprzedawcy zgodnie z jego instrukcjami bez zbędnej zwłoki, aw każdym razie nie później niż 14 dni od zarejestrowania zwrotu.

Jeśli zamówiłeś produkty u różnych sprzedawców, musisz postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zwrotów dla każdego sprzedawcy indywidualnie.


Aby rozpocząć proces zwrotu:

 1. Jeśli w paczce znajdują się informacje o zwrotach, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zwrócić paczkę bezpośrednio do sprzedawcy. Nie ma potrzeby powiadamiania nas o chęci zwrotu zamówienia, jeśli masz potrzebne dane.
 2. Jeśli nie, odwiedź nasze Centrum pomocy (klikając wstecz na stronę) i odpowiedz na kilka szybkich, interaktywnych pytań, aby otrzymać formularz zwrotu ze szczegółowymi instrukcjami.


Ważna uwaga: wszystkie zamówienia należy zwrócić bezpośrednio do sprzedawcy (-ów). Prosimy nie zwracać żadnych przedmiotów do siedziby Fruugo. Nie ponosimy odpowiedzialności za towary zwrócone bezpośrednio do Fruugo.

W przypadku zwrotów obowiązują te same wyłączenia, co w przypadku prawa do odstąpienia od umowy.  Należy pamiętać, że nie można zwrócić następujących towarów:

 • Towary, które są wyraźnie spersonalizowane lub wykonane zgodnie z Twoimi specyfikacjami.
 • Towary, które mogą szybko psuć się, np. Świeże owoce, świeże kwiaty.
 • Towary wymagające ochrony zdrowia lub higieny, jeśli są otwarte, np. makijaż, bielizna, przekłuta biżuteria.
 • Nagrania audio lub wideo lub oprogramowanie komputerowe, jeśli zostało otwarte.
 • Gazety, czasopisma i magazyny.


Dodatkowe informacje:

 • Zwracane towary muszą być w stanie nadającym się do sprzedaży.
 • Zwracany towar musi być nienoszony / nieużywany z oryginalnymi metkami i opakowaniem.
 • Towar powinien być zapakowany w taki sposób, aby zarówno przedmiot, jak i opakowanie firmowe (jeśli dotyczy) nie zostały uszkodzone podczas transportu. Fruugo i nasi sprzedawcy nie ponoszą odpowiedzialności za przedmioty uszkodzone podczas transportu.
 • Ponosisz odpowiedzialność za koszty przesyłki zwrotnej, chyba że przedmiot dotarł wadliwy lub uszkodzony.
 • Jeśli zwracasz wszystkie produkty od konkretnego sprzedawcy, zwrócimy Ci pierwotne koszty wysyłki. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na przesyłkę ekspresową, zwrócimy tylko koszt standardowej dostawy.
 • W przypadku zakupów od wielu sprzedawców należy wysłać towary do każdego sprzedawcy oddzielnie.
 • Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z usługi śledzenia przesyłek (z ubezpieczeniem w stosownych przypadkach dla wartości towarów), zachowując dowód nadania przesyłki. Fruugo i nasi sprzedawcy nie ponoszą odpowiedzialności za przedmioty zagubione w transporcie zwrotnym.
 • Jeśli zwracany produkt jest wysyłany za granicę, należy oznaczyć jako „ZWRÓCONE TOWARY”, aby uniknąć ponoszenia przez sprzedawcę jakichkolwiek opłat celnych po otrzymaniu zwrotu.


W przypadku zwrotu zamówienia, które nie spełnia tych warunków, można odmówić zwrotu i zwrócić go lub zaoferować obniżony zwrot pieniędzy.


Towar uszkodzony lub wadliwy

Jeśli Twoje zamówienie dotarło uszkodzone lub masz problemy z zakupionym produktem, skontaktuj się ze sprzedawcą tak szybko, jak to możliwe, do

 1. Odwiedzenie naszego Centrum pomocy (po kliknięciu strony wstecz) i udzielenie odpowiedzi na kilka szybkich, interaktywnych pytań.

Uwaga: większość sprzedawców detalicznych będzie wymagać zdjęcia lub filmu pokazującego uszkodzenie, usterkę lub otrzymany nieprawidłowy przedmiot, aby móc zapewnić rozwiązanie. Najczęstsze rozwiązania problemów związanych z uszkodzonymi lub wadliwymi towarami to:

 • Sprzedawca może być w stanie zapewnić zamiennik.
 • Sprzedawca może zaoferować zniżkę, aby zatrzymać towary z niewielkimi uszkodzeniami.

Jeśli sprzedawca nie może wymienić przedmiotu, a nie chcesz zaakceptować rabatu, możesz anulować zamówienie i zwrócić towar, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Niektórzy sprzedawcy detaliczni mogą oferować odbiór towarów. Niektórzy sprzedawcy zapewniają w tym celu bezpłatną etykietę zwrotną. Jeśli jednak sprzedawca nie będzie w stanie odebrać przedmiotu lub zapewnić bezpłatnej etykiety zwrotnej, zwróci uzasadnione koszty przesyłki zwrotnej po dostarczeniu kopii potwierdzenia zwrotu.


Odmowa dostawy

W przypadku odmowy przyjęcia całości lub części zamówienia (w przypadku gdy produkty lub opakowanie nie wydają się uszkodzone lub wadliwe), wszelkie opłaty i prowizje poniesione przez sprzedawcę w związku z odmową przyjęcia przesyłki mogą zostać odliczone od zwrotu kosztów. To samo dotyczy sytuacji, gdy śledzenie stwierdza, że podjęto próbę doręczenia, a przesyłka oczekuje na odbiór z placówki pocztowej, a przesyłka nie zostanie odebrana i zwrócona do nadawcy.

Zwroty kosztów

 • Zwrot kosztów nastąpi w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu towaru przez sprzedawcę.
 • Jeśli sprzedawca zaproponował, że odbierze towar, otrzymasz zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni od anulowania umowy.
 • Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy produkty dotrą do sprzedawcy i zostaną zaakceptowane do zwrotu.
 • Zwroty kosztów będą dokonywane na te same sposoby płatności, które zostały pierwotnie użyte do zakupu towarów. W przypadku niektórych rodzajów płatności przelewem bankowym, takich jak Multibanco, nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, prosimy o kontakt w celu uzyskania pomocy.
 • Zwroty kosztów zwykle pojawiają się na koncie w ciągu 1-5 dni roboczych, w zależności od użytej metody płatności.

Wymiany

Niestety nie jesteśmy w stanie wymienić produktów, prosimy postępować zgodnie z procedurą zwrotu, korzystając z powyższych informacji.